Orvosi szolgáltatások

Kedves Kollégisták!

Ha háziorvosi kezelésre van szükségetek, akkor a következőket kell tudnotok:

A háziorvosi ellátás hatályos jogi szabályozását a 4/2000  EüM rendelet tartalmazza.
A lényeget a 2.és 3. paragrafus tartalmazza,amiből a könnyebb értelmezést az alábbiakban segíteném:
1.) A háziorvosi ellátás területi ellátási elven szerveződött.
2.)Minden biztosított választhat egy háziorvost, és évente egy alkalommal indoklás nélkül választhat másik háziorvost.
3.)Az háziorvos ha elfogadja a választást ,a páciest regisztrálja kiállitja részére a törzskartont.
4.)A háziorvos a fenti jogszabályban meghatarozott orvosi és hatosági tevékenységét:gyógyszerek rendelését,beutalókat,igazolásokat stb. csak a praxisába registrált páciensek részére biztosíthat.
5.)Sűrgősségi ellátásra csak a jogszabályban meghatározott igazolt sűrgősségi állapotok fennállása esetén és meghatározott ellátási körben jogosult. Nem tartozik a sűrgősségi ellátás körébe a szövödménymentes vírusfentőzések,náthás,felsőléguti gyulladások,  banális hasmenés ,gyomorrontás stb. sem.
6.)A rendelés meghatározott időtartamában az orvos a szűrés, gondozás, tervezett ellátás biztosítását un. előjegyzési rendszerben kell hogy biztosítsa a regisztrált betegei részére. Így a rendelés utolsó órájában csak a visszarendelt pácienseket tudjuk fogadni.
Jelentkezéskor lehetősége van a páciensnek- jelesül a kollégistának - érvényes lakcím kártyával regisztrálni a praxisba,ami együtt jár a további folyamatos ellátással,vagy amennyiben nem kíván a már választott háziorvosától átregisztrálni, indokolt esetben ambuláns ellátást kaphat,viszont ez nem jár együtt kivizsgálásokra, képalkotó vizsgálatokra való beutalással ill. táppénzbe  vételi lehetőséggel sem.

1. Kármán Tódor Kollégium háziorvosa:

Dr. Ablonczy Dalma (háziorvos, belgyógyász)
    Rendelő: XI. kerület, Ulászló u. 32-34.
    Telefon+36 1 209-9222

Rendelési idő: hétfő:16-20:00
                            kedd-csütörtök-páratlan hét péntek (naptári hét szerint értendő): 08-12:00
                            szerda és páros hét péntek: 15-19:00

A betegellátás érkezési sorrendben történik, de érdemes telefonon időpontot kérni előre a rendelés utolsó órájában.
    A rendelés utolsó órájában csak a visszarendelt, illetve sürgős eseteket tudják fogadni.
    Telefonos tanácsadás a rendelés utolsó órájában lehetséges!

2. Háziorvosi ügyelet:

A háziorvosi rendelési időn kívüli (éjjel, ünnepnapokon, hétvégén) sürgős esetekben ​​háziorvosi ügyelet vehető igénybe.

RendelőXI. kerület, Tétényi út 12-16. (Szent Imre Kórház, A épület)
    Telefon: +36 1 203-3615

3. Egyetemi háziorvos​:

A kollégium háziorvosán kívül lehetőség van a az egyetem háziorvosához is menni a T épületbe, itt viszont 1000 Ft-ba kerül egy vizsgálat.

RendelőT épület földszintje (bejárat a H épület felőli udvari bejáraton)

Az alábbi szolgáltatások igénybevételére van itt jelenleg lehetőség:
  • Foglalkozás-egészségügyi ellátás
  • Szemészeti rendelés, optika bolt
  • Akut ellátás
  • Urológiai magánrendelés
  • Foglalkozás-egészségügyi szakrendelés (A telefonszámok a feltüntetett rendelési időben hívhatók!) :

Dr. Fajt Györgyi (463-3732)
    Dr. Loványi-Varga Tibor (463-3732)
    Hétfő, szerda: 14:00-17:00
    Kedd, csütörtök: 9:00-12:00
    Péntek: páros héten 10:00-12:00

Dr. Szijártó Csaba (463-2256) Csak előjegyzéssel!
    Rendelési idő:
    Hétfő: 8:00-12:30 (helyettesítő orvossal)
    Kedd: 12:00-14:30
    Szerda: 8:00-12:30
    Csütörtök: 12:00-14:30
    Péntek: nincs​

Dr. Trombitás Veronika (463-2133)
    Kedd: 8:00-11:30
    Szerda: 11:00-13:30
    Csütörtök: 8:00-11:30

A felsorolt orvosok végeznek még:

• Akut ellátást egyetemi dolgozók és hallgatók részére.
  • Egyetemi hallgatók részére testnevelés alól felmentés vizsgálatot (Dr. Trombitás Veronika, 463-2133), igazolás kiadását.